Dziś jest środa, 23 październik 2024. Imieniny: Marleny, Seweryna

Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2024

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ROKU

1. Dzisiaj po raz 24. obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w dzieło życia naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Jednocześnie pragniemy dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, chcemy materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież, pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Bóg zapłać za składane ofiary.

2. Dzisiaj również, z racji trzynastego dnia miesiąca, chcemy uczcić Panią Fatimską, Tę, której nasz Wielki Rodak zawdzięcza ocalenie w zamachu z 1981 roku. Dlatego nabożeństwo różańcowe odprawimy wyjątkowo po Mszy wieczornej i włączymy je w naszą fatimską procesję.

3. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mawiał, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.30. W szczególny sposób zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach październikowych dzieci pierwszokomunijne i młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. W jutrzejszy poniedziałek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad kształtowaniem wiedzy i postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy się modlić szczególnie na nabożeństwie różańcowym i na wieczornej Eucharystii.

5. Jak słyszeliśmy 26 października w Szczecińskiej Archikatedrze będzie miał miejsce ingres ks. abp Wiesława Śmigla. Proszę o zapisywanie się chętnych do udziału w tym wydarzeniu.

6. Przy chrzcielnicy są wyłożone kartki na wypominki. Proszę o zwrócenie uwagi na to, że dniu w którym dana kartka będzie czytana jest przyporządkowany odpowiedni numer.

7. Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych ostatnio Parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga…