
Dziś jest
sobota,
18 kwiecień 2026. Imieniny:
Apoloniusza, Bogusławy
Ogłoszenia duszpasterskie 19.04.2026
TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY
1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii.
2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza.
3. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w środę po Mszy św. Jest ono bardzo ważne z tego powodu, że na nim ustalimy ostatnie kroki i podział obowiązków prowadzących do przeżycia pierwszej komunii w naszej parafii.
4. W najbliższy czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzili uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi.
5. Także w tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, celebrujemy święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.
6. Przyszłą niedzielę – Niedzielę Dobrego Pasterza – będziemy przeżywali jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczną się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o co już dzisiaj wszystkich parafian gorąco proszę.
7. Jak ogłaszaliśmy w zeszłą niedzielę, dziś przeprowadzamy zbiórkę do puszek na archidiecezjalny „Caritas”.
8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności Janina Górska, Stanisława Sawka i Marzena Janaszak - Wolna . Zmarłych parafian polećmy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…