Dziś jest środa, 23 październik 2024. Imieniny: Marleny, Seweryna

Ogłoszenia duszpasterskie 22.09.2024

25. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W dzisiejszym drugim czytaniu Święty Jakub Apostoł wskazuje, że wewnętrzny nieład w człowieku powoduje niesnaski pomiędzy ludźmi. Dlatego ważnym jest nieustanne formowanie ludzkich sumień i budowanie odpowiedniego systemu wartości opartego na Chrystusowej Ewangelii.

2. Zatroszczmy się zatem o dobre wychowanie młodego pokolenia! Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentów świętych: do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.

3. Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich zgłoszenie w czwartek po Mszy św.

4. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na pomoc Caritasu dla powodzian. Ofiary te będzie można składać do środy, kiedy prześlemy je na konto Caritas.

5. Od dzisiaj, aż do ingresu nowego ks. abpa. Wiesława Śmigla, który będzie w szczecińskiej katedrze 26 października o godzinie 11.00, będziemy na koniec każdej Mszy św. odmawiać specjalną modlitwę.

6. Na stronie internetowej naszej parafii możemy odnaleźć link, który nas zaprowadzi do ogłoszenia o wyborze najkorzystniejszej oferty na malowanie naszego kościoła. Przy okazji proszę też ciągle o ofiary na kwiaty do naszego kościoła.

7. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla naszych ostatnio zmarłych Parafian…