Dziś jest niedziela, 8 wrzesień 2024. Imieniny: Marii, Adrianny

Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2024

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi.

2. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.

3. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota.

4. Dzisiaj, tak jak w zeszłą niedzielę, zbieramy do puszek ofiary na letni wypoczynek dzieci i młodzieży organizowany przez CARITAS.

5. W czasie wakacyjnym biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, środę i piątek od godziny 17.00 do 18.00.

6. Proszę o dodatkowe ofiary na przygotowanie potrzebnej dokumentacji przed malowaniem kościoła, którą musimy dostarczyć do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

7. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Pamiętamy o naszych zmarłych, zwłaszcza o zmarłych ojcach, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.