Dziś jest środa, 23 październik 2024. Imieniny: Marleny, Seweryna

Ogłoszenia duszpasterskie 28.09.2024

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dobiega końca wrzesień; chyba na dobre weszliśmy w obowiązki związane z nowym rokiem szkolnym, w codzienne sprawy po czasie wakacji i urlopów Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. To już ostatnie chwile do zwrócenia kartek zgłaszających dziecko do I komunii św., na ich podstawie będą wypisane dzienniczki, które dzieci otrzymają w szkole.

2. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary złożone na pomoc powodzianom. Udało się nam zebrać kwotę 5 600 zł, które przekazałem Caritasowi.

3. Po raz 110. Kościół obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, którego celebracja od kilku lat wyznaczona jest na ostatnią niedzielę września.

4. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowej modlitwy. Przed wieczorną Eucharystią o 17.30 będziemy się spotykać na różańcowych nabożeństwach, na które serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich dorosłych.

5. Podczas nabożeństw różańcowych w przypadający w tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca dołączymy intencje i modlitwy podkreślające charakter tych dni. Nadto w piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunia Świętą, W sobotę nabożeństwo różańcowe będzie połączone z nabożeństwem pierwszosobotnim do niepokalanego Serca Maryi, które przeżywamy o godzinie 15.00. Wtedy też będzie spowiedź pierwszopiątkowa i pierwszosobotnia oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca

6. Serdecznie pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń. Dla ostatnio zmarłych Parafian pragniemy prosić o szczęście wieczne…